Eczane Tabela Örnekleri


İnsanlar yapıları gereği oldukça kolay hastalanan varlıklardır. Biyolojik bir canlı olduğumuzdan birçok şeyden kolaylıkla etkilenebiliriz. Bu yüzden kendimizi en iyi şekilde korumalıyız. Ama eğer hasta olursak eczanelerden ilaç alabilir ve iyileşme sürecimizi hızlandırabiliriz.

eczanetabelasi
Bireyler için en önemli yapılardan birisi olan eczaneler gün geçtikçe kendini daha fazla geliştiriyor. Bunun yanında artık her yerde eczane bulunuyor. İnsanların ilaç gereksinimi fazla olduğu için bu şekilde artış görülüyor. Artık her birey bu sektöre giriş yapmak istiyor ve belirli derecelerde para kazanmayı hedefliyor. Bu yüzden sizin açacağınız eczane dükkanınız daha gösterişli ve bireyleri oraya çekecek şekilde olması gerekmektedir. Yani bireyler sizi tercih etmesi için ona daha iyi bir hizmet ortamı sunmanız gerekmektedir.

Bu adımda ilk başta Reklam Master firmalarının Eczane Tabela Örnekleri inceleyebilirsiniz. Bu şekilde üretilmiş tabelalar arasında sizin için en ideal olanı seçebilir ve güzel bir görünüş elde edebilirsiniz. Bu tabela sayesinde artık bireyler ilaca ihtiyaç duyduğunda sizi tercih edecekler ve direk sizin dükkanınıza geleceklerdir. Eğer bu tabela olmasa sizin çekici bir yanınız olmayacak ve işleriniz iyi bir şekilde ilerleyemeyecektir.

Eczanelere tek tip tabela

Eczacıları ilgilendiren kanunun geçmesinin ardından Türk Eczacılar Birliği, eczacıların tabelalarına tek tip tabela standart getirilmesi için çalışma yapmaya başladı.

Son zamanlarda ışıklı tabelaların da boy gösterdiği eczanelerde, tek tip tabelayla görüntü kirliliğine son verilecek.

Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyeti Üyesi Eczacı Ahmet Özçavuşoğlu, eczacıları ilgilendiren kanunun yönetmenliğinin yayınlanmasıyla birlikte, 6 ay içinde tabela yönetmeliğini de çıkartacaklarını söyledi.

Türkiye genelinde 24 bin 500’e yakın eczane bulunduğunu ifade eden Özçavuşoğlu, eczane tabelalarına standart getirmek için hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Eczaneleri simgeleyen ‘E’ harfinin devam edeceğini kaydeden Özçavuşoğlu, tek tip tabelanın ışıklı veya ışıksız olması konusunun netleşmediğini belirterek, “Şu anda eczane tabelasının beyaz zemine kırmızı, kırmızı üzerine beyaz yazı olma düşüncesi var. Ama daha netleşmiş bir tabela tasarımı yok.” dedi.

Özçavuşoğlu, tek tip tabela uygulaması yapılan ülkelerde eczane tabelalarının uzaktan bile fark edilebilindiğini belirterek, yönetmenliğin çıkması durumunda eczacıların belirlenen tabelayı uygulama zorunluluğu olacağını söyledi. Özçavuşoğlu, “6 aylık bir zaman içinde tabelanın sınırlarını belirleyip eczacıların uygulamasını isteyeceğiz. Tek tip tabelanın devreye girmesiyle birlikte görüntü kirliliği de ortadan kalkmış olacak.” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s