Led Tabela

LED tabela son zamanlardaki popülaritesiyle tüm tabela müşterisi işyerlerinin dikkatini çekmektedir. Parlak görüntüsü, halihazırda varolan tabelaların üzerine uygulanabilirliliği ve maliyet avantajları ledli tabelaları cazip hale getirmiştir, ancak LED tabela yaptırırken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken birtakım hususları ETKİN TABELA olarak konuyla ilgilenenlere sunmak isteriz. Şimdi onlardan bahsedelim:

1) Led tabelalar, 12v akımla çalışmaktadır, yani 220 v elektriği bir adaptör yardımı ile ledlere verirsiniz.

2) Led tabelada kullanılan ışıkların, yani LED şeritlerinin, ömrünü merak edenlere şöyle cevap verelim: Buradaki püf nokta, kullanılan LED şeridinin kalitesidir; yani LED şeridinin kalitesine göre LED tabelanın ömrünü belirlemiş olursunuz. ETKİN TABELA, siz değerli müşterilerine kaliteli LED şeritlerini tavsiye eder. Ancak şunu da belirtmekte fayda var: Genel olarak LEDler floresan kullanılan tabelalardan daha uzun ömürlü olacaklardır.
3) LEDlerin diğer tabelalardan en önemli farkı, durağan bir harf sistemine mahkûm olmamanızdır. Çünkü LED tabelada kullanılan harflerin hareket ettirilebilme olasılığı vardır. Şöyle ki: Küçük bir devre sayesinde harfler veya şekiller yanıp sönebilmekte, harflere değişik efektler yaptırılabilmektedirler. Bunun yanında (kullanılan farklı düzeneklerle) kendiliğinden renk değiştiren LEDler de LED tabelalarda kullanılabilmektedir. Bu sayede tabela, her renkte yanabilmekte ve yanıp sönen farklı renkli ışıklar, müşteri dikkatini firmanın tabelasına yöneltmektedir.

4) LED tabelalarda maliyeti belirleyen unsur, kullanılan LED şeritlerinin ve LEDlerin sayısının yanında, yapılan LED tabela çeşididir. Bu tamamen firmanın ödeme gücüne bağlı bir faktördür. Çünkü LED tabelalarda üretimin sınırı hayal gücünüzdür. Beklentilerinizle doğru orantılı olarak çok değişik şekillerde üretim yapılabilir.

Kısaca led tabela dediğimiz şey, tek bir şekilde ve kalıpta olmayıp, üzerinde LED kullanılan herhangi bir tabelaya verilen ortak isimdir. LED tabelalar en çok neon tabelalarla kıyaslanmaktadır. Biz de sizler için neon ve LED tabelaları kıyaslayan bir yazı hazırlayarak bilginize sunduk.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s